function allConsentGranted() { gtag('consent', 'update', { 'ad_user_data': 'granted', 'ad_personalization': 'granted', 'ad_storage': 'granted', 'analytics_storage': 'granted' }); } ... ...
20 lutego 2024

Czy zimą można strzyc psa?

Wpływ strzyżenia na psa

 

Temat strzyżenia psa zimą budzi wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że zimowa sierść chroni psa przed zimnem, dlatego nie powinno się go strzyc. Inni z kolei są zdania, że krótka sierść ułatwia utrzymanie higieny zwierzęcia i zapobiega przegrzewaniu się podczas przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach.

 

Porady dotyczące strzyżenia

 

Jeśli zdecydujesz się na strzyżenie psa zimą, warto skonsultować się z profesjonalnym groomerem. Dobrze przycięta sierść może zapobiec przegrzewaniu się psa oraz ułatwić pielęgnację futra. Skrócone włoski na łapkach będą mniej narażone na zbijanie się śniegowych kulek na futrze a psiak nie będzie wnosił do domu dużych ilości błotka. Pamiętaj jednak, aby nie przycinać sierści zbyt krótko, aby nie narazić zwierzęcia na zimno.

 

Psy generalnie lepiej znoszą zimno niż upały, szczególnie jeżeli są w ruchu. Zimą jest ważne aby pies nie musiał przebywać na zewnątrz w bezruchu. Bardziej wrażliwee mrozy warto zaopatrzyć w odpowiednie ubranko.

 

Konsekwencje zaniedbań pielęgnacyjnych u psów zimą. 

 

Zimą pielęgnacja psiego futra powinna by bardzo systematyczna. Noszenie ubranek, wilgoć i śnieg sprzyjają powstawaniu kołtnów. U ras o sierści ze skłonnością do tworzenia kołtunów (maltańczyki, pudle, spaniele, shih tzu, cottony, bichony i inne) zaprzestanie czesania przez dwa-trzy tygodnie wyjazdu na ferie może skończyć się sfilcowaniem sierści. W takiej sytuacji koniecznie trzeba oswiedzić groomera aby uwolnił psa z filcu - rozczesał lub ściął na krótko. Filc utworony z psiej sierści po namoczeniu w czasie opadów deszczu lub śniegu bardzo długo wysycha, co sprawia że pies jest w mokrym zimnym kompresie przez kilka godzin- to dla niego bardzo niekomfortowe i może skończyć się przeziębieniem. 

 

 

Warto więc zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby swojego pupila i dostosować pielęgnację do jego wymagań, bez względu na porę roku.

Umów psa 510 091 562

Szczecin tel 510 091 562 , Modra 36

e mail: dogandchic[@]gmail.com

Groomer Mierzyn, Pogodno, Bezrzecze, Gumieńce, Szczecin Centrum,

Strzyżenie psów

 

 

 ©Salon Dog Chic 2021