510 091 562, Szczecin Mierzyn - Łukasińskiego 110D;

Szczecin Bezrzecze - Modra 36

Jak wybrać dobry kurs groomerski

PChcesz zostać Groomerem? zacznij od dobrego kursu

 

Zawód psiego fryzjera jest coraz bardziej popularny, warto jednak wiedzieć, że wymaga on bardzo dobrej kondycji fizycznej a przede wszystkim dobrego przygotowania do zawodu. przedstawiamy więc najważniejsze kwestie, ktore trzeba wziąć pod uwagę aby dobrze wybrać kurs strzyżenia psów, który będzie inwestycją w przyszłość a nie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.  Poniżej kilka pytań pomocniczych - jak wybrać dobry kurs

 

Jaki jest poziom prac osoby szkolącej?

Przejrzyj zdjęcia prac osoby, która prowadzi kurs na stronie internetowej. Pamietaj, że ogolić całego  psa maszynką na łyso potrafi prawie każda średnio rozgarnięta osoba. Na kursie jednak masz nauczyć się podstaw posługiwania sie szerszą gamą technik - strzyżeniem maszynką z użyciem nasadek, technik nozyczkowych i trymowania. Zwróć uwagę na staranność wykończenia fryzur, osoba szkoląca sama powinna potrafic ostrzyc psa równo, bez zębów i odstających kosmyków aby mogła przekazać tą wiedzę i umiejetnosci Tobie. Zwróc uwage na proporcje całego psa na zdjęciach a nie tylko na slodko ostrzyżony pyszczek. Twoim zadaniem jako groomera bedzie sprawienie, że Twój Klient odbierajac psa po zabiegu powie:Wow!. Nie nauczysz sie tego od osób, ktore nie mają wyczucia proporcji.Na fanpage zwróć  uwagę czy od czasu do czasu pojaiwają się nowe zdjęcia prac - to jest dowód na to, że Twój nauczyciel non stop trzyma poziom. 

 

Jaki jest przekrój psiaków, które strzyże nauczyciel?

Im wiekszy tym lepiej. To, że większośc psich klientów salonu to yorki , maltańczyki i shih tzu nie znaczy , że masz polec gdy przyjdzie do Ciebie pies innej rasy. na kursie powinnaś się nauczyc podstawowych zasad pielęgnacji wielu ras. 

 

Jakie są osiągnięcia osoby szkolącej w konkursach groomerskich ?

Oczywiście można byc super Groomerem i nie startować w konkursach. Jeżeli jedak osoba szkoląca ma sukcesy konkursowe na międzynarodowych imprezach, to niezbity dowód, że jej prace reprezentują najwyższy światowy poziom

 

Jaki jest czas trwania kursu i ilość godzin zaplanowanych na ćwiczenia praktyczne? 

Nikt jeszcze nie nauczył sie prowadzić samochodu na podstawie wykładu. Patrzenie na czyjąś prace a samodzielne ćwiczenie pod okiem nauczyciela to dwie rózne rzeczy. Zapytaj czy nauczyciel zorganizuje modeli i czy psy będa rowniez przez Ciebie kapane. Kąpiel i suszenie to podstawa dalszej pracy. Dobry groomer nigdy nie strzyże brudnego psa, tak jak dobry fryzjer nigdy nie strzyże brudnej głowy Klienta. Podstaw zawodu możesz nauczyć sie w czasie co najmniej 2 tygodni, krótszy kurs nie ma sensu. Po dwutygodniowym kursie, warto za jakis czas pójśc na kurs doszkalający.

 

Kurs groomerski - cena

To jest ostatnia rzecz, na jaką warto patrzeć, podejmując decyzje o kursie. Kurs jest inwestycją w Twoją przyszłość, a nie kosztem. Od niego będą zależały Twoje pierwsze kroki w zawodzie i to w jakim tempie Twoj własny salon zacznie zarabiać pieniądze. 

 

15 lutego 2021