Wiele osób sądzi, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy wykąpaniem psa samodzielnie przed wizytą, a kąpielą w salonie. Niestety różnica w końcowym efekcie strzyżenia pomiędzy pracą z psem wykąpanym przez właściciela, a przez groomera jest ogromna. Z czego to wynika?
1. Jakość używanych kosmetyków – podobnie jak w przypadku kosmetyków do pielęgnacji dla ludzi tak w przypadku kosmetyków dla zwierząt istnieją linie do użytku domowego i linie profesjonalne. Kto raz kupił szampon z takiej „salonowej” serii u fryzjera i zastosował na własnej głowie, ten dostrzegł różnicę. W przypadku psów jest dokładnie tak samo. Szampony z linii profesjonalnych w lepszym stopniu dbają o włos i lepiej usuwają zanieczyszczenia i tłuszcz. Ponadto szanujący się salon używa co najmniej kilku rodzajów szamponów oraz odżywek czy masek i zawsze dobierze zestaw kosmetyków najbardziej właściwy do rodzaju włosa, aktualnego stanu sierści i skóry.
2. Technika mycia – profesjonalny groomer kąpiąc psa wie w jaki sposób go traktować, aby nie było to dla niego stresujące i przykre doświadczenie. Wiele naszych psich klientów relaksuje się podczas kąpieli, gdy wykonujemy delikatny masaż. Pies spokojny podczas zabiegu pozwala się dokładniej umyć. Groomer z resztą zawsze wymyje psa bardzo dokładnie i nie będzie oszczędzał na kosmetykach z prostego powodu – źle umyty włos, nie potraktowany odpowiednią odżywką gorzej się rozczesuje, co zabiera cenny dla nas czas, a także źle się strzyże – ostrze maszynki może odmówić pracy na tłustym i niedokładnie wymytym włosie, ponadto ostrza i nożyczki bardzo szybko ulegają stępieniu, co naraża psiego fryzjera na wyższe koszty.
3. Technika suszenia i używana suszarka – suszarki salonowe mają wielokrotnie większą siłę nadmuchu, profesjonalista używa takiej suszarki nie tylko do suszenia, ale także do wyprostowania i wymodelowania sierści w taki sposób, aby włos lepiej się układał podczas strzyżenia. Z tego względu każde cięcie właściwie przygotowanego myciem i suszeniem włosa jest bardziej precyzyjne, co przekłada się na efekt końcowy – ładne linie cięcia, miękkie przejścia między dłuższymi a krótszymi partiami, ładniejszy kształt fryzury.
1. Wizyty adaptacyjne - służą do tego aby zapoznać szczeniaczka z salonem, w trakcie pierwszej wizyty oswajamy psiaka z dzwiękami, suszarką ale delikatnie i malymi kroczkami.
2. Psy w podeszłym wieku i z chorym serduszkiem - w przypadku takich piesków robimy wszystko aby wizyta w salonie trwała jak najkrócej.
3. Psy, nie suszone wcześniej suszarką i źle reagujące na dżwięk suszarki
4. Psy, u których stwierdzimy zmiany skórne lub inne stany wskazujące na niezdiagnozowaną chorobę lub takie, które zgodnie ze wskazaniami lekarza nie powinny być kąpane.
T
Dog Chic Groomer Szczecin , ul. Modra 36 , telefon 510 091 562 , e-mail: dogandchic[@]gmail.com
Groomer Mierzyn, Pogodno, Bezrzecze, Gumieńce, Szczecin Centrum, Strzyżenie psów
© Copyright 2024